کانال تلگرامی موسسه فرهنگی نور و نشاط

اردوهای دانش آموزی نور

در دنیای ماشینی امروز که زندگی های آپارتمانی بلای جان خانواده ها شده و گرفتاری های روز مره مانع از تعامل و ارتباط مستقیم والدین با فرزندان می باشد، اردو فرصتی مناسب با شرایطی ایده آل و بیاد ماندنی برای تخلیه انرژی کودک و نوجوان موقعیتی عالی برای آموزش غیر مستقیم و نهادینه کردن آموزه های دینی تربیتی در او است.

  • زبان اردو، زبان شور و نشاط و شادمانی و حرکت است.
  • اردو تمرین زندگی گروهی برای نوجوان منزوی و فردگرای امروزی است.
  • اردو کلاس درسی، بدون دیوارهای آجری است.
  • اردو یک مدرسه انسان سازی بدون قوانین خشک و دست و پاگیر مدرسه است.
  • اردو فضای با هم بودن و با هم خندیدن و با هم زندگی کردن است.
  • اردو زمان و مکانی برای پذیرش مسئولیت است.
  • اردو زمانی برای اتکا به خود و داشته های خود است.
  • اردو زمانی برای بروز و ظهور توانمندی ها است.
  • اردو بهترین موقعیت برای شناخت خود و دوستان است.

 

تمام این قابلیت ها در اردو نهفته است. لکن اردویی که همه برنامه هایش رنگ و بوی خدایی داشته باشد.

آن اردویی انسان ساز است که فعالیتها و برنامه های آن بر اساس فطرت خداجو و پاک کودک و نوجوان طراحی شده باشد.

این پتانسیل بالا و این قابلیت های فراوان در حوزه کار تربیتی باعث شده تا موسسه فرهنگی نور و نشاط رضوی اردو را جزء اصلی ترین برنامه های خود قرار دهد و در طول ۲۲ سال سابقه فعالیت خود اقدام به برگزاری اردوهای متفاوتی نماید.

در سال ۹۲ همراه و همسو با منویات مقام عظمای ولایت بر آن شدیم تا برای تاثیر گذاری بیشتر و موفق تر ، اردوهای موضوعی و تخصصی را برگزار نماییم.

این اردوها معمولا با اهداف خاص آموزشی، تربیتی، علمی و اعتقادی برگزار می شود که در خلال برنامه های شاد تفریحی به ۲۲ موضوع مختلف پرداخته می شود و هر کدام از این موضوعات یک روز را به خود اختصاص می دهد. این اردوها در عین حال که هر کدام به صورت مستقل معنا و مفهوم خود را دارد در حکم پازلی است که از کنار هم قرار گرفتن اشکال کوچکتر، یک شکل بزرگ، زیبا و کامل تشکیل می گردد.

  • موضوعات ۲۲ گانه این اردوها بدین شرح است:

۱-   ولایت ۲- مهدویت ۳- سیره رضوی ۴- راه های ارتباط با خدا ۵- بلوغ ۶- زیارت ۷- امام شناسی ۸- انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ۹ – ارتباط موثر ۱۰- نماز- وضو – تیمم ۱۱- خانواده ۱۲- مهارت های مطالعه و موفقیت ۱۳- دوست یابی ۱۴- رسانه ۱۵- والدین  ۱۶- شیطان شناسی ۱۷- آشنایی با کتاب باقیات الصالحات ۱۸- قیامت شناسی ۱۹- زبان، مهارت ها و آفت ها ۲۰- آشنایی با نهج البلاغه و مفاتیح الجنان ۲۱- قرآن در زندگی ۲۲- کتابخوانی و کتاب شناسی

در این اردوها مربی سعی می کند در تمام لحظات اردو از همان موضوع خاص صحبت به میان آورد. البته به صورتی نرم، آرام و نامحسوس.

خانواده های محترمی که مایل هستند فرزندانشان از اردوهای آموزشی تفریحی « نور و نشاط ۹۲ » بهرمند شوند می توانند با تلفنهای ۲-۰۵۱-۳۷۲۳۵۱۴۱ از جزئیات برنامه ها و شرایط ثبت نام آگاه شوند.

لازم به ذکر است با توجه به ظرفیت محدود، ثبت نام پس از تماس موسسه قطعی تلقی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به سوال امنیتی پاسخ دهید *