کانال تلگرامی موسسه فرهنگی نور و نشاط

اردوهای دانش آموزی نور

در دنیای ماشینی امروز که زندگی های آپارتمانی بلای جان خانواده ها شده و گرفتاری های روز مره مانع از تعامل و ارتباط مستقیم والدین با فرزندان می باشد، اردو فرصتی مناسب با شرایطی ایده آل و بیاد ماندنی برای تخلیه انرژی کودک و نوجوان موقعیتی عالی برای آموزش غیر مستقیم و نهادینه کردن آموزه های دینی تربیتی در او است.

  • زبان اردو، زبان شور و نشاط و شادمانی و حرکت است.
  • اردو تمرین زندگی گروهی برای نوجوان منزوی و فردگرای امروزی است.
  • اردو کلاس درسی، بدون دیوارهای آجری است.
  • اردو یک مدرسه انسان سازی بدون قوانین خشک و دست و پاگیر مدرسه است.
  • اردو فضای با هم بودن و با هم خندیدن و با هم زندگی کردن است.
  • اردو زمان و مکانی برای پذیرش مسئولیت است.
  • اردو زمانی برای اتکا به خود و داشته های خود است.
  • اردو زمانی برای بروز و ظهور توانمندی ها است.
  • اردو بهترین موقعیت برای شناخت خود و دوستان است.

 

تمام این قابلیت ها در اردو نهفته است. لکن اردویی که همه برنامه هایش رنگ و بوی خدایی داشته باشد.

آن اردویی انسان ساز است که فعالیتها و برنامه های آن بر اساس فطرت خداجو و پاک کودک و نوجوان طراحی شده باشد.

این پتانسیل بالا و این قابلیت های فراوان در حوزه کار تربیتی باعث شده تا موسسه فرهنگی نور و نشاط رضوی اردو را جزء اصلی ترین برنامه های خود قرار دهد و در طول ۲۲ سال سابقه فعالیت خود اقدام به برگزاری اردوهای متفاوتی نماید.

در سال ۹۲ همراه و همسو با منویات مقام عظمای ولایت بر آن شدیم تا برای تاثیر گذاری بیشتر و موفق تر ، اردوهای موضوعی و تخصصی را برگزار نماییم.

این اردوها معمولا با اهداف خاص آموزشی، تربیتی، علمی و اعتقادی برگزار می شود که در خلال برنامه های شاد تفریحی به ۲۲ موضوع مختلف پرداخته می شود و هر کدام از این موضوعات یک روز را به خود اختصاص می دهد. این اردوها در عین حال که هر کدام به صورت مستقل معنا و مفهوم خود را دارد در حکم پازلی است که از کنار هم قرار گرفتن اشکال کوچکتر، یک شکل بزرگ، زیبا و کامل تشکیل می گردد.

  • موضوعات ۲۲ گانه این اردوها بدین شرح است:

۱-   ولایت ۲- مهدویت ۳- سیره رضوی ۴- راه های ارتباط با خدا ۵- بلوغ ۶- زیارت ۷- امام شناسی ۸- انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ۹ – ارتباط موثر ۱۰- نماز- وضو – تیمم ۱۱- خانواده ۱۲- مهارت های مطالعه و موفقیت ۱۳- دوست یابی ۱۴- رسانه ۱۵- والدین  ۱۶- شیطان شناسی ۱۷- آشنایی با کتاب باقیات الصالحات ۱۸- قیامت شناسی ۱۹- زبان، مهارت ها و آفت ها ۲۰- آشنایی با نهج البلاغه و مفاتیح الجنان ۲۱- قرآن در زندگی ۲۲- کتابخوانی و کتاب شناسی

در این اردوها مربی سعی می کند در تمام لحظات اردو از همان موضوع خاص صحبت به میان آورد. البته به صورتی نرم، آرام و نامحسوس.

خانواده های محترمی که مایل هستند فرزندانشان از اردوهای آموزشی تفریحی « نور و نشاط ۹۲ » بهرمند شوند می توانند با تلفنهای ۲-۰۵۱-۳۷۲۳۵۱۴۱ از جزئیات برنامه ها و شرایط ثبت نام آگاه شوند.

لازم به ذکر است با توجه به ظرفیت محدود، ثبت نام پس از تماس موسسه قطعی تلقی خواهد شد.

کانال تلگرامی موسسه فرهنگی نور و نشاط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سوال امنیتی پاسخ دهید *