جشن تکلیف دانش آموزان مدرسه راهنمایی سلمان فارسی

جشن عبادت دانش آموزان پایه سوم راهنمایی مدرسه پسرانه سلمان پارسی در روزهای شنبه برای نوبت صبح(شهید باهنر) به استعداد ۱۹۵ نفر و یک شنبه برای نوبت عصر(شهید رجایی) به استعداد ۱۹۶ نفر از ساعت ۱۶ الی ۱۹:۳۰ در محل سالن ابن هیثم برگزار گردید.

 دانش آموزان با حضور در این جشن، ورود خود به عرصه ی خطیر انجام وظایف الهی را جشن گرفتند و با شور و نشاط دعوت حق را لبیک گفتند.این جشن با اجرای عالی و پر شور جناب آقای مهرجردی و قرائت قرآن توسط دانش آموز فیروزی نیا آغاز گردید.سپس والدین دانش آموزان از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اسکندری از کارشناسان مذهبی صدا و سیما، مشاور عالی تربیت دینی و صاحب تالیفات متعدد در حوزه مباحث تربیتی استفاده نمودند.

سخنان ایشان عمدتا پیرامون وظایف والدین در شیوه برخورد با نوجوان و بایدها و نبایدهای دوران بلوغ مطرح گردید که مورد استقبال حضار قرار گرفت.

همزمان با برنامه سخنرانی، دانش آموزان در سالن نمازخانه با استماع سخنان دکتر صمدی با وظایف و بایدها و نبایدهای دانش آموز مکلف آشنا شدند.

پس از پایان برنامه سخنرانی دانش آموزان با نظم و شکوه خاصی وارد سالن شدند و با تشویق حضار در جایگاه قرار گرفتند و سرود پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را همخوانی نمودند.

بعد از آن نوبت به یکی از مهمترین برنامه ها رسید و آن هم اجرای سرود جمعی جشن عبادت بود؛

 طی شد زمان کودکی ها   امروز من یک نوجوانم

 یک نوجوان مومن و پاک  باید نمازم را بخوانم

 پس از اجرای خوب سرود جشن عبادت، دانش آموزان به صورت منظم به محل استقرار خود در جلوی سالن رفته و نشستند!

 برنامه ها با سخنرانی جناب آقای ایزدی، مدیریت محترم مدرسه ادامه پیدا کرد. ایشان ضمن عرض خیر مقدم به حضار و میهمانان به شرح مختصری از برنامه های تربیتی مدرسه پرداختند.

 یکی از جذاب ترین برنامه های این روز برنامه طنز حکیمانه بود که توسط استاد زرگر و استاد باوفا اجرا گردید و مورد استقبال ویژه دانش آموزان و اولیاء قرار گرفت.به منظور عرض ادب و اردات به ساحت مقدس حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و استمداد از امام مهربانی ها و غائب همیشه حاضر و برای کسب توفیق بندگی در آغاز راه، سرود زمزمه انتظار، توسط تمامی دانش آموزان مدرسه با معنویت مثال زدنی، اجرا گردید.

 

اما مهمترین بخش برنامه ها قرائت عهدنامه جشن تکلیف و سپاس از نعمات بی پایان الهی بود .

در این زمان دانش آموزان متن سپاس و عهدنامه را که توسط آقای دکتر صمدی قرائت می شد، تکرار کرده و بند بند آن را به جان و دل خود پیوند میزدند.

خداوندا! توفیق مکلف شدنم را سپاس

 الهی! پدر و مادر خوبم را سپاس

خدایا! یاریم فرما که در همه حال حق نماز، این ستون دین عزیزم را به جای آورم و در هر شرایطی نمازهای واجبم را دراول وقت ادا کنم…

به منظور ارج نهادن به مقام شامخ و جایگاه رفیع و مقدس پدر ، مادر و معلم و یادآوری نقش بی بدیلشان در امر تربیت و قدردانی از زحمات بی شائبه آنان، در برنامه ای نمادین سه تن از دانش آموزان به نمایندگی از سایرین، به همراه پدر، مادر و معلم خود از جایگاه عبور کرده و بوسه ادب و احترام بر دستان پر مهر آنان زدند.

همچنین در لا به لای این جشن، کلیپ های تصویری جالب و متنوعی با موضوعات مختلف پخش گردید.

در پایان کلیه دانش آموزان به صورت کلاسی به جایگاه آمده و ضمن به گردن آویختن گردن آویزی مزین به نام مقدس معصومین علیهم السلام توسط مدیدیت مدرسه جناب حاج آقای ایزدی لوح عهدنامه جشن عبادت و بسته فرهنگی مراسم را از دستان معلمین و معاونین مدرسه دریافت نمودند.

در پایان میهمانان با گرفتن عکس یادگاری این مراسم شاد، معنوی و ملکوتی را به قاب تصویر سپردند .

معاونت آموزشی موسسه فرهنگی نور و نشاط رضوی ضمن عرض تبریک به تمامی دانش آموزان سال سوم راهنمایی مدرسه سلمان پارسی، برای همه آنان توفیق روزافزون الهی و درخشش در تمامی شئون اخلاقی و علمی اجتماعی را خواستار است و از کلیه عزیزانی که در برپایی این جشن بزرگ همکاری داشته اند کمال تشکر و سپاس را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به سوال امنیتی پاسخ دهید *