کانال تلگرامی موسسه فرهنگی نور و نشاط
Croods

انیمیشن غار نشینان Croods

بسم الله الرحمن الرحیم

مربیان ، مبلغان و والدین گرانقدر

سلام و عرض ادب محضر شما گرامیان

موضوع گفتگو امروز انیمیشن فوق العاده قوی غارنشینان محصول سال ۲۰۱۳ کمپانی دریم ورکس در حوزه تبلیغ سبک زندگی غربی است .

عنوان غارنشینان با داستانی که در دوره پیش از تاریخ اتفاق می افتد و کاراکترهایی که شما را به یاد انسان های اولیه می اندازد و یادآوری عصر حجر و دوران غارنشینی است .

داستان از زبان دختر مو قرمز خانواده روایت می شود که سمبل اعتراض به تمام سنت ها و آداب و رسوم رسیده از گذشتگان است و به عنوان یک عنصر نو گرا و تجددخواه به دنبال تجربه شرایط جدید و حرکت به سوی افق مبهم و به ظاهر روشن است !!!!!! .

و بالعکس پدر خانواده سمبل سنت ها و اداب و رسوم گذشته است و تمام تلاش خود را برای حفظ و حراست از این میراث بجا مانده از نیاکان و اجدادش بکار می بندد و این باید و نبایدها را برای بقا و نجات و رستگاری خانواده را لازم و ضروری می داند .

۱۰۰ ثانیه اول این انیمیشن را که ملاحظه بفرمائید خواهید یافت که :

  • تولیدکنندگان این اثر در همان آغاز کار بصورت خلاصه و مختصر و مفید باورهای خود را شعارگونه به ذهن مخاطب القا می نمایند.
  • ترویج اباحی گری در این اثر کاملا محسوس و ملموس است و این نکته تا انتهای اثر تاکید میشود آنچه از گذشتگان به شما رسیده جای شک و تردید دارد که البته می تواند دستورات و تعالیم دینی باشد !
  • در قسمتی از اثر راوی صراحتا تاکید دارد که اصولا هر چه جذاب و لذت بخش است جیز است و نباید به آن نزدیک شد . ذهن دوستان را ارجاع می دهم به جک هایی که برای برخی مراجع معظم تقلیددر همان زمان تولید شد که هر چه خوب و جذاب و لذت بخش است از نظر آنها حرام است !!!!! و این موارد در شبکه های اجتماعی و پیامک ها بین متدینین دست به دست می شد.
  • –               فراموش نکنیم که دین و شریعت تشکیل شده از بایدها و نبایدها – بخوانیم حلال و حرام و مستحب و مکروه – و اگر این موارد را ازدین بگیری پوسته و رویه ای خواهد ماند بدون مغز با این تعریف می توان مسلمان بود و حجاب نداشت یا مثلا همجنس باز باشی ولی حج بجا بیاوری و مسلمان هم باشی و ….
  • دوستان لطفا وقت بگذارند و این اثر حدود ۹۰ دقیقه ای را با نگاه انتقادی ملاحظه فرمایند و نکات مثبت و منفی آنرا استخراج کرده و در کلاس ها و برنامه های فرهنگی و تربیتی به مخاطبان خود تذکر دهند .
  • منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به سوال امنیتی پاسخ دهید *