کانال تلگرامی موسسه فرهنگی نور و نشاط

کبوترانه در ماه خوبان

 

 

با شور و شوق از این سو به آن سو می رویم

دیوارها را پر می کنیم از حریر و گل و پروانه

plh_dsc_1937.jpg

ریسه ها را محکم می بندیم

و از رنگین کمان چراغ ها دلمان روشن می شود

و امید توی قلبمان سوسو می زند.

h6x_dsc_1936.jpg

شادیم و شیرین کام  دلهایمان روشن است

انگار وجودتان را اینبار نزدیکتر حس می کنیم .

شک نداریم که کنارمان هستتید.

اگر اینگونه نبود ، اینهمه آرام و قرار اینجا حاکم نبود

شما بودید و عطر حضورتان که اینگونه جان می بخشید

به من و ما و هرآنکس که پایش به این سرا می رسید .

gif_dsc_1930.jpg

 


حال و هوای کبوترانه در ماهی که گذشت با تتمام ماه ها فرق داشت .  در ماهی که ماه خوبان است و موسم گل های تابان ، کبوترانه نیز به گونه ای دیگر عمل کرد .

از روز شنبه دوم اردیبهشت ماه همزمان با سوم شعبان و میلاد فرخنده امام حسین علیه السلام ، ویژه برنامه های اعیاد شعبانیه در کبوترانه آغاز شد.

f2sv_dsc_1964.jpg

جنگل از جمله بخش های مورد اهمیت در اهداف منظور نظر کبوترانه در این ایام بود . چرا که سرآغاز ورود کودکان به مجموعه بوده و در واقع بیشترین نقش را در آماده سازی ذهن کودکان برای آموزش های ویژه این ایام بر عهده داشت .

 

در این میان حسینیه نیز حال و هوایی متفاوت داشت  و از بخش های مورد علاقه کودکان کودکان به شمار می رفت. در این واحد ، مربی پس از بیان داستان تولد هر یک از ائمه اطهار در روز میلادشان ، با مولودی خوانی میلاد این عزیزان را جشن می گرفتند و در انتهای هر جشن با شربت و شیرینی از کودکان پذیرایی می شد.

hmsr_dsc_1961.jpg

حسینیه کبوترانه در روز میلاد منجی عالم بشریت ، حضرت صاحب الزمان (عجل الله )  میزبان بیش از ۹۰۰ کودک بود . برنامه  ویژه حسینیه در دهه مهدویت  در سه بخش ، شامل :  صحبت پیرامون امام زمان (عجل الله) ،  نمایش آقا اسماعیل  و جشن تولد به اجرا در آمد .

0lyx_dsc_1956.jpg

“آقا اسماعیل” حکایت مردی است روستایی ، پاک و نیکو کار و زحمتکش که به دنبال پا درد ، از کار افتاده و ناتتوان می شود. دکترها او را جواب می کنند و هیچ دارویی درد او را دوا نمی کند . تا اینکه روزی در گذر از راهی ، با گروهی سوار برخورد می کند .  که یکی از آن سواران حضرت ولی عصر (عجل الله ) است. اسماعیل با  شناختن حضرتت به پایبوسی ایشان می رود و از ایشان مدد می جوید. حضرت  دست مبارک خویش را بر پای اسماعیل می کشند و اسماعیل شفا می یابد.

gr2_dsc_1973.jpg

داستان آقا اسماعیل در قالب نمایش با اجرای راویان و صدای آقایان رجبی و دوستی  در تمام این ایام برای کودکان اجرا شد. و به طرز چشمگیری مورد توجه کودکان قرار گرفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به سوال امنیتی پاسخ دهید *