کانال تلگرامی موسسه فرهنگی نور و نشاط

کبوترانه در میلاد کریم اهل بیت سلام الله علیه

 

zox_dsc_0153.jpg

در نیمه ماه مبارک رمضان همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی “علیه السلام ”  کبوترانه با ویژه برنامه میلاد در خدمت زائرین کوچک آقا علی ابن موسی الرضا علیه السلام  بود. این برنامه از روز سیزدهم ماه مبارک آغاز شده و تا غروب پانزدهم ادامه داشت.

 

ویژه برنامه میلاد کریم اهل بیت علیه السلام  (علاوه بر بخش ها و برنامه های معمول کبوترانه ) شامل سه بخش دیگر نیز بود که عبارت بودند از :

“مسابقه ” ، “داستان”  و  “جشن میلاد”  که با حضور راویان کارآزموده مجموعه در سه روز متوالی در  ” حسینیه ” به اجرا درآمد.

yloy_dsc_0157.jpg

 

مسابقه به این ترتیب بود که بچه ها به دو گروه  تقسیم شده و هر گروه در مقابل دو درخت قرار می گرفتند. یکی از درخت ها خشکیده و بی برگ و بار و درخت دیگر سرسبز و پر بار.

کارت هایی به شکل میوه  و برگ زرد و خشک در اختیار کودکان قرار می گرفت که  کارت های میوه بانگر کارهای خوب و برگ های زرد گویای کارهای نادرست بودند. و کودکان می بایست در یک بازه زمانی مشخص این کارت ها را روی درخت ها  نصب می کردند. در پایان گروهی که موفق به نصب کارت های بیشتری شده بودند به عنوان گروه برنده معرفی می شدند.

sauz_2015-07-02-12-25-39_deco.jpg

 

پس از مسابقه راوی، با بیان یکی از داستان های مربوط به کودکی امام حسن علیه السلام  کودکان را به سمت معرفی و آشنایی با این امام همام سوق می داد و پس از آن با بیان داستان تولد آن حضرت به همراه کودکان  میلاد امام حسن علیه السلام را جشن میگرفتند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به سوال امنیتی پاسخ دهید *