کانال تلگرامی موسسه فرهنگی نور و نشاط

جشن تکلیف دانش آموزان مدرسه راهنمایی سلمان فارسی

جشن عبادت دانش آموزان پایه سوم راهنمایی مدرسه پسرانه سلمان پارسی در روزهای شنبه برای نوبت صبح(شهید باهنر) به استعداد ۱۹۵ نفر و یک شنبه برای نوبت عصر(شهید رجایی) به استعداد ۱۹۶ نفر از ساعت ۱۶ الی ۱۹:۳۰ در محل سالن ابن هیثم برگزار گردید.

 دانش آموزان با حضور در این جشن، ورود خود به عرصه ی خطیر انجام وظایف الهی را جشن گرفتند و با شور و نشاط دعوت حق را لبیک گفتند.این جشن با اجرای عالی و پر شور جناب آقای مهرجردی و قرائت قرآن توسط دانش آموز فیروزی نیا آغاز گردید.سپس والدین دانش آموزان از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اسکندری از کارشناسان مذهبی صدا و سیما، مشاور عالی تربیت دینی و صاحب تالیفات متعدد در حوزه مباحث تربیتی استفاده نمودند.

سخنان ایشان عمدتا پیرامون وظایف والدین در شیوه برخورد با نوجوان و بایدها و نبایدهای دوران بلوغ مطرح گردید که مورد استقبال حضار قرار گرفت.

همزمان با برنامه سخنرانی، دانش آموزان در سالن نمازخانه با استماع سخنان دکتر صمدی با وظایف و بایدها و نبایدهای دانش آموز مکلف آشنا شدند.

پس از پایان برنامه سخنرانی دانش آموزان با نظم و شکوه خاصی وارد سالن شدند و با تشویق حضار در جایگاه قرار گرفتند و سرود پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را همخوانی نمودند.

بعد از آن نوبت به یکی از مهمترین برنامه ها رسید و آن هم اجرای سرود جمعی جشن عبادت بود؛

 طی شد زمان کودکی ها   امروز من یک نوجوانم

 یک نوجوان مومن و پاک  باید نمازم را بخوانم

 پس از اجرای خوب سرود جشن عبادت، دانش آموزان به صورت منظم به محل استقرار خود در جلوی سالن رفته و نشستند!

 برنامه ها با سخنرانی جناب آقای ایزدی، مدیریت محترم مدرسه ادامه پیدا کرد. ایشان ضمن عرض خیر مقدم به حضار و میهمانان به شرح مختصری از برنامه های تربیتی مدرسه پرداختند.

 یکی از جذاب ترین برنامه های این روز برنامه طنز حکیمانه بود که توسط استاد زرگر و استاد باوفا اجرا گردید و مورد استقبال ویژه دانش آموزان و اولیاء قرار گرفت.به منظور عرض ادب و اردات به ساحت مقدس حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و استمداد از امام مهربانی ها و غائب همیشه حاضر و برای کسب توفیق بندگی در آغاز راه، سرود زمزمه انتظار، توسط تمامی دانش آموزان مدرسه با معنویت مثال زدنی، اجرا گردید.

 

اما مهمترین بخش برنامه ها قرائت عهدنامه جشن تکلیف و سپاس از نعمات بی پایان الهی بود .

در این زمان دانش آموزان متن سپاس و عهدنامه را که توسط آقای دکتر صمدی قرائت می شد، تکرار کرده و بند بند آن را به جان و دل خود پیوند میزدند.

خداوندا! توفیق مکلف شدنم را سپاس

 الهی! پدر و مادر خوبم را سپاس

خدایا! یاریم فرما که در همه حال حق نماز، این ستون دین عزیزم را به جای آورم و در هر شرایطی نمازهای واجبم را دراول وقت ادا کنم…

به منظور ارج نهادن به مقام شامخ و جایگاه رفیع و مقدس پدر ، مادر و معلم و یادآوری نقش بی بدیلشان در امر تربیت و قدردانی از زحمات بی شائبه آنان، در برنامه ای نمادین سه تن از دانش آموزان به نمایندگی از سایرین، به همراه پدر، مادر و معلم خود از جایگاه عبور کرده و بوسه ادب و احترام بر دستان پر مهر آنان زدند.

همچنین در لا به لای این جشن، کلیپ های تصویری جالب و متنوعی با موضوعات مختلف پخش گردید.

در پایان کلیه دانش آموزان به صورت کلاسی به جایگاه آمده و ضمن به گردن آویختن گردن آویزی مزین به نام مقدس معصومین علیهم السلام توسط مدیدیت مدرسه جناب حاج آقای ایزدی لوح عهدنامه جشن عبادت و بسته فرهنگی مراسم را از دستان معلمین و معاونین مدرسه دریافت نمودند.

در پایان میهمانان با گرفتن عکس یادگاری این مراسم شاد، معنوی و ملکوتی را به قاب تصویر سپردند .

معاونت آموزشی موسسه فرهنگی نور و نشاط رضوی ضمن عرض تبریک به تمامی دانش آموزان سال سوم راهنمایی مدرسه سلمان پارسی، برای همه آنان توفیق روزافزون الهی و درخشش در تمامی شئون اخلاقی و علمی اجتماعی را خواستار است و از کلیه عزیزانی که در برپایی این جشن بزرگ همکاری داشته اند کمال تشکر و سپاس را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به سوال امنیتی پاسخ دهید *