کانال تلگرامی موسسه فرهنگی نور و نشاط

رنگی کردن عکس های سیاه و سفید بدون نرم افزار و با یک کلیک

شکی نیست که عکاسی سیاه و سفید (یا به اصطلاح مونوکروم) یکی از جالب‌ترین انواع عکاسی است که علاقه‌مندان خود را دارد. اما اگر بخواهید سوژه موردنظر خود را با یک فرمت پردازش شده همچون JPG به صورت سیاه و سفید ثبت کنید، دیگر راهی برای بازگرداندن رنگ‌ها به صورت خودکار وجود نخواهد داشت. از طرفی ممکن است عکس‌های قدیمی در اختیار داشته باشید که فاقد رنگ هستند. اما به به تازگی، وب‌سایتی معرفی شده است که می‌تواند از طریق هوش مصنوعی، رنگ‌ را به تصاویر شما بازگرداند.

امکان تبدیل عکس سیاه و سفید به عکس رنگی، یکی از ویژگی‌های جالبی است که توسط تیم Algorithmia معرفی شد. این ویژگی با استفاده از مبحث یادگیری عمیق هوش مصنوعی، می‌تواند عکس‌ها را به خوبی تشخیص بدهد و باردیگر رنگ را به آن‌ها بازگرداند. نباید فراموش کرد که الگوریتم‌های موجود در این برنامه، هنوز کامل نیست و نمی‌تواند عملکرد ۱۰۰ درصد دقیقی داشته باشد؛ اما می‌توان امیدوار بود که در ماه‌ها آینده، این ویژگی بهینه‌تر شود و نتایج دقیق‌تری داشته باشد.

برای استفاده از امکان این وب‌سایت، کافی است لینک آنلاین عکس خود را در کادر سفید‌رنگ وارد کرده و گزینه Colorize It را بزنید. همچنین در زیر این کادر، می‌توانید پنج نمونه از عکس‌های رنگ‌آمیزی شده به وسیله این الگوریتم را مشاهده کنید.

ورود به وب‌سایت رنگی کردن عکس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به سوال امنیتی پاسخ دهید *