کانال تلگرامی موسسه فرهنگی نور و نشاط

آیا آسیب هایی که بدن توسط خود ارضایی دیده قابل بازگشت است

0
0

سلام من یه مدتی به این گناه دچار شده بودم و بخاطر همین چشمم حدود ۲ نمره ضعیف شد. ولی بعد از اردویی که به مشهد آمدم تصمیم به ترک این گناه گرفتم. میخواستم بدونم که سلامتی چشم قابل برگشته و اگر قابل برگشته چه مدت طول میکشه؟ (ممنون اجرتون باخدا)

0
0

سلام دوست عزیزم
در ابتدا تبریک میگم به این همه قدرت و ایستادگی برای ترک این کاری که تو را به بندگی و اسارت خویش گرفته بود و این آزادی مبارک و گوارایت باد.

اولا باید مثل یه مرد قبول کنی که خراب کردن هم مدت زمان کم تری می خواهد و هم راحتر است اما ساختن همیشه زمان بیشتر و انرژی و نیروی بیشتری را می طلبد.
والبته گاهی مثل ارگ بم که در زلزله فرو ریخت هر چقدر هم تلاش کنند مانند اول آن و به آن زیبایی نمی توانند درست کنند و بسازند .

اینکه ترک کردی از کلی ضرر ها و آسیب های جبران ناپذیر دیگر رهایی پیدا کردی و این خودش پیروزی بزرگی است

حضرت رسول (ص) فرمودند:
قویترین شما کسی است که بر نفس خود پیروز شود.
و الان تو قویترینی
این را گفتم تا واقعیت را بپذیری اما خداوند قادر و توانا و البته رحیم و مهربان است و فرستادگان او غیر مسلمانان را شفا می دهد از بیماریهای غیر قابل درمان آیا ما شیعیان خود را رها می کنند؟ هرگز، مگر در آن بیماری برای ما رشد و درسی باشد. به شرطی که به آنها اطمینان داشته باشی.

در قرآن امده:
و من یتق الله یجعل له مخرجا

اگر تقوا پیشه کنی و تلاش کنی تا گناه نکنی خدا راه خروج از مشکلات رو برایت باز میکند.

او وعده داده، تو خود را به او ثابت کن اگر خیر و صلاحت باشد مشکلاتت بر طرف میشود و اگر هم نباشد شفایی ضعف چشم نشان بخشودگی نیست مهم این است که تو با ترک گناه دل او را بدست بیاورید و دوباره به آغوش مهربان عالم بروی
موفق پیروز باشی/طاهری

0
0

سلام.
اگر زمینه تکرارش بویژه دربحث نگاه آلوده و ارتباط ناسالم و دوستان ناباب از بین ببریم و روی نماز و حرم و دعای پدر و مادر برنامه ریزی کنیم و خلاصه دیگه پیش نیاد، امید است در طی زمان جبران شود هر چند برگشت نمره چشم میتواند کاملا زمان بر باشد.
امیدوارانه بر مدار بندگی خداوند ادامه دهید.

نمایش 2 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید