کانال تلگرامی موسسه فرهنگی نور و نشاط

نگاه به نامحرم و خود ارضایی

0
0

سلام من نوجوانی 14 ساله هستم به مشهد اومدم تا گناهامو ترک کنم ولی هرکاری میکنم نمیتونم ترک کنم لطفا کمک کن اقای دکتر صمدی، خودم دوست ندارم این گناها رو انجام بدم ولی ناخوداگاه به سمتشون کشیده میشم یه راه نشونم بدید مرسی.

0
0

سلام پسرخوبم
من یک سوال ازشما دارم:
آیا شده شما وسط خیابون شلوارتو دربیاری!؟ چطوری اونجا میتونی این کار رو انجام ندی؟ پس شما اراده داری و اتفاقا اراده خوبی هم داری فقط قصه اینجاست که نفس ما که در روانشناسی بهش میگن “کودک درون” نمیخواد از این لذتهای دم دستی دست برداره. نمیخواد “نه” بشنوه. نمیخواد سختی ببینه
همانطور که ما یک کودک را تربیت می کنیم نفس سرکش (کودک درون) مان راهم باید تربیت کنیم:
وقتی یک کودک سرماخورده از پدرش بستنی میخواهد هرچقدر هم اصرار و حتی گریه کند پدر قاطعانه به او میگوید: “نه!”
و البته آرامش میکند:”میدونم دلت بستنی میخواد می فهمم. درکت میکنم. اما پسر من بستنی الان برای شما ضرر داره. لذا من بستنی به شما نمیدم اما بجاش باهم میریم پارک..”
با کودک درونت اینطوری باید کنار بیای!
یعنی جلوی خواسته های نامشروعش بایستی اما بجاش سرگرمش کنی با فعالیتهای مفید و متنوع مثل ورزشهای توپی و بویژه غیر توپی مثل شنا، کوهنوردی، رزمی، آمادگی جسمانی، مطالعه، رفتن به منزل خویشاوندان، مهمانی خانوادگی، بیرون رفتن بادوستان، رفتن به اماکن زیارتی، سیاحتی وتفریحی، انواع بازیهای فکری و تحرکی با خواهر و برادر، فامیل یا دوستان، دیدن برنامه های جالب سینما یا تلویزیون، راه اندازی یک کانال مفید (ونه گروه) درتلگرام بامطالب جذاب و آموزنده و هزاران فعالیت پر انرژی و با نشاط دیگر که دیگر وقتی و فرصتی برای فکر کردن به گناه و یادآوری صحنه های نامناسب گذشته در ذهن برای نفس ما باقی نمیگذارد و آنقدر ما را مشغول و نهایتا خسته میکند که آخر شب بصورت یک جنازه روانه رختخواب میشویم و سریع به خوابی آرام و سالم فرومیرویم?
دعاگوتونم

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید