کانال تلگرامی موسسه فرهنگی نور و نشاط

همایش ضیافت رضوی، ویژه‌ی خواهران مبلغ داوطلبِ شرکت در طرح استقبال از زائران پیاده

رئیس جمعیت خدمت‌گزاران زائران پیاده:
 اثرگذاری و برکت کلامتان را از امام رضا علیه‌السلام گدایی کنید

همایش ضیافت رضوی، ویژه‌ی خواهران مبلغ داوطلبِ شرکت در طرح استقبال از زائران پیاده رضوی صبح روز پنج‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه سال جاری با حضور حجت اسلام رضایی تهرانی، حجت الاسلام علوی و هم‌چنین سید حمید موسوی، مدیر کل هماهنگی امور فرهنگی زائران خراسان رضوی در کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی تهرانی و پس از ایشان آقای سید حمید موسوی، مدیر کل هماهنگی امور فرهنگی زائران خراسان رضوی به ایراد سخن پرداختند.

در ادامه‌ی این همایش، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن علوی، رئیس جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده، سخنان خود را با تأکید بر لزوم به حافظه سپردن ادعیه توسط مبلغان آغاز نمود.

وی با اشاره به روایت «الفرصه تمرّ مرّ السّحاب فانتهزوا فرص الخیر» ابراز داشت: فرصت‌های خیر را باید غنیمت شمرد و یکی از این فرصت‌ها پیش روی ماست.

علوی حضور سالانه ۲۵ میلیون زائر در مشهد مقدس را فرصتی طلایی برای مبلغان دانست و گفت: ما مبلغین، مرد یا زن، باید با هر کسی که مواجه شدیم، خوراک مناسب تبلیغی او را داشته باشیم که بتوانیم اثر مناسب فرهنگی روی او بگذاریم؛ از یک بچه دوساله گرفته تا یک پیرزن هشتاد ساله.

حجت‌‌الاسلام و المسلمین سید محسن علوی در ادامه تأکید کرد: این‌که ما یک مخاطب متدین را مورد خطاب و توجه قرار دهیم هنر خاصی نیست؛ هنر این است که با شناخت مخاطب و ایجاد یک ارتباط صحیح، رنگ الهی را بر رخ اقشار مختلف جامعه بزنیم؛ یقین بدانید که این کار شدنی است.

رئیس جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده بیان داشت: اولین قدم در این راه، گدایی و درخواست ما از علی بن موسی الرضا علیه‌السلام است.

حجت الاسلام علوی تصریح کرد: بهترین توشه برای آخرت، هدایت کردن انسا‌ن‌ها به سوی خداوند است؛ هدایت در دست خداوند متعال است و اثرگذاری و برکت کلام را باید از خداوند و ائمه اطهار علیهم‌السلام درخواست نمود.

وی خاطرنشان ساخت: از هر فرصتی برای برقراری ارتباط با مخاطب و تبلیغ دین استفاده کنید؛ اگرچه با ریختن یک چایی برای یک نوجوان یا هل دادن یک ماشین باشد!

حجت الاسلام علوی در پایان اظهار داشت: ما دایره‌المعارف نیستیم؛ از گفتن «نمی‌دانم» نهراسید. شجاعت گفتنِ نمی‌دانم اولین چیزی است که باید در تبلیغ دین در نظر گرفته شود.

6308

منبع : پایگاه اطلاع رسانی رسالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به سوال امنیتی پاسخ دهید *